Researcher

Name: Kazuya Komoto
Name: Masami Mizu
Name: Takahisa Anada (Takahisa Anada)
Name: Okobira Tadashi
Name: Naohiko Shimada (Naohiko Shimada)
Name: Yoichi Takeda

Name: Shoko Takemiya

Name: Yusuke Sanada

Name: Hiromi Morishita (Hiromi Morishita)

Name: Lee Ji Ha

Name: Rintaro Takahashi (Rintaro Takahashi)

Name: Mizuha Takaoka

2020 graduates

Name: Maho Ogata

Name: Naoto Moriyama

Name: Hitomi Irie

2019 graduates

Name: Koichi Arai (Arai Koichi)

Name: Rena Tanaka

Name: Jun Matsuno

Name: Shoma Doi

Name: Momoko Sakai (Momoko Yanai)

Name: Masashi Umeda

Name: Shogo Sasaki

Name: Tomonori Nogami

2018 graduates

Name: Masataka Araki

Name: Hiroki Kawauchi
Name: Shunta Matsumoto (Matsumoto Hayata)
Name: Daisei Miura (Miura Taisei)
Name: Shotaro Miwa

Name: Atsushi Moritaka

Name: Maki Fujino

Name: Yang Kaijo

2017 graduates

Name: Rika Miyake

Name: Kenta Yoshida

Name: Nobuaki Fujiwara

2016 graduates

Name: Hiroko Miyamoto (Noriko Miyamoto)

Name: Daiki Ito
Name: Saaiko Matsumoto (Sakiko Matsumoto)
Name: Mamiko Ishida
Name: Hideto Tokunaga (Tokunaga Shuto)

2015 graduates

Name: Mochidome Shoui
Name: Genki Kubo
Name: Shinpei Yamada (Yamada Shinpei)
Name: Daijiro Tanohata
Name: Kazuki Fukuda

2014 graduates

Name: Shohei Nagao

Name: Yoshiya Maekawa

Name: Takuma Minami (Takuma Minami)

2013 graduates

Name: Mizuha Sakashita

Name: Shunsuke Sakamoto (Shunsuke Sakamoto)

Name: Koichi Nishina

Name: Kazuya Maeda (Kazuya Maeda)

2012 graduates

Name: Takuma Matsuo (Matsuo Takuma)

Name: Yurika Kamibeppu (Yurika Kamibep)

Name: Ayako Minohoshi

Name: Hiroko Yamamoto

2011 graduates
Name: Shota Fujii
Name: Tomoe Iino
Name: Li Bunsei
Name: Naho Kanae (Kanegaenaho)

2010 graduates
Name: Tomoki Nishimura
Name: Mina Sakuragi
Name: Tsubasa Matsuzaki (Tsubasa Matsuzaki)
Name: Yumi Kamikawa
Name: Shingo Mitsutake (Mitsutake Shingo)
Name: Soukon (Soukon)

2009 graduates
Name: Jusaku Sansei (Minari Jusaku)
Name: Naotaka Terada (Terada Naotaka)
Name: Satoshi Hashida

2008 graduates
Name: Kenzo Naruse (Kenzo Naruse)
Name: Yumiko Kawasaki

2007 graduates

Name: Shuichiro Uehara (Uehara Shuichirou)
Name: Kenichi Eguchi
Name: Mika Kasuga
Name: Yasuya Kudo
Name: Kenjiro Tsunoda (Kenjiro Sumida)
Name: Takeshi Cho
Name: Kenjiro Yashima

2006 graduates
Name: Emi Hamada
Name: Shota Kusunoki
Name: Naoya Fukuda
Name: Tatsu Inada (Toru Inada)
Name: Taiki Tokunaga
Name: Atsushi Moriyama
Name: Daisuke Yamaji (Yamaji Daisuke)

2005 graduates
Name: Chung Young-hwan
Name: Kenji Tokuhisa
Name: Asami Otsuka

2004 graduates
Name: Yasuhiro Tanaka (Yasuhiro Tanaka)
Name: Ryoji Karinaga
Name: Naoko Okada

List of employment

R2: M2 → Aishito, Nitto Denko

FYH31: M2 → Nitto Denko (2 people) Nitta Chemical Nicca Chemical Nard Research Institute Oike Kogyo Dai Nippon Toryo Mech

FY2018: M2 → Nitto Denko (2 people), Sumitomo Rubber Industries, Toyo Tires, MEC, Matsukaze

B4 → Advantech

FY2017: M2 → Kao, SHARP, Institute of Chemistry and Serum Therapy

FY2016: M2 → Hisamitsu Pharmaceutical, Yokohama Rubber, Osaka Sealing, Senka Chemical

FY2015:

M2 → Ishihara Chemical, Kao (2 people), Kobayashi Pharmaceutical, Satsuma Shuzo

FY2014: M2 → Achilles Corporation, Satsuma Shuzo, Dai Nippon Printing Co., Ltd.

FY2013: M2 → Kao, Shabondama Soap, Asahi Kasei Amidas Co., Ltd., Kaneka Techno Research

FY2012: M2 → Tokuyama Dental Co., Ltd.

FY2011: M2 → Nitto Denko Corporation (two people)

B4 → Toyota Production Engineering

FY2010: D3 → Castle Co., Ltd. → Postdoctoral fellow, Faculty of Science and Technology, Kinki University → Assistant Professor, Sojo University

D3 → University of Bath (UK) → Researcher, Akiyoshi Laboratory, Kyoto University, ERATO

M2 → DIC Corporation, Shabondama Soap Co., Ltd.

FY2009: D3 → Genome ELSI Unit, Institute for Research in Humanities, Kyoto University → Assistant Professor, Osaka University

M2 → Dai Nippon Toryo Co., Ltd., Bell Polyester Co., Ltd.

FY2008: M2 → Hitachi Kasei Kogyo Co., Ltd.

B4 → Nippon System Development Co., Ltd.

FY19: M2 → Toyobo Co., Ltd., Toppan Printing Co., Ltd., NOK Co., Ltd.

B4 → Takayama Sangyo Co., Ltd., Ina Food Industry Co., Ltd.

FY2018: M2 → VSN, Inc., MIZUHO MEDY Co., Ltd., Hi-Tech Co., Ltd., Teijin Limited

B4 → Milbon Co., Ltd., Ono Pharmaceutical Co., Ltd., Takuma Co., Ltd.

FY17: M2 → TDK Corporation

B4 → STEM Bio Method Co., Ltd.

FY2016: M2 → Takagi Co., Ltd., Precision System Science Co., Ltd. (PSS)

B4 → CA Therapeutic